PORADNIK

 

INICJATYWY

PARTNERZY

PORADNIK PRACODAWCY - BHP - PPOŻ - ODO

Zakładka poświęcona aktualnościom z zakresu problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa pożarowego i pierwszej pomocy przedmedycznej pomału ewoluuje. Pisząc o naszych działaniach usługowych, zrodził się pomysł aktualnych odpowiedzi na pojawiające się i nurtujące naszych kontrahentów problemy. Tak też powstał pomysł stworzenia tematycznego poradnika, w którym będziemy na bieżąco odpowiadać na pojawiające się pytania z naszej branży.
Zapraszamy także do zakładki BHP Retro - czyli archiwalnych zasad, oznakowania i dawnego sprzętu minionych czasów, dotyczących bezpośrednio naszej pracy.
 
Z Pozdrowieniem-  Piotr Bucior & Marek Mróz

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY W ZAKŁADZIE PRACY

Różnorodność działań w zakładzie pracy, ich specyfika oraz miejsce wykonywania czynności mają kilka wspólnych mianowników jeśli chodzi o zabezpieczenie bhp. Jednym z nich jest możliwość powstania zagrożeń, mogących doprowadzić do konieczności udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej lub podjęcie działań ratunkowych, poprzedzających akcję właściwych służb ratowniczych.

Pierwszy z nich to bardzo ogólny wymóg wyposażenia zakładu w apteczki pierwszej pomocy wynikający z Kodeksu Pracy Art. 2091.§1  gdzie Pracodawca, jest obowiązany - zapewnić środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników.

WIĘCEJ...APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY

Działalność "małej poligrafi" to uzupełniająca główną dziedzinę pracy oferta nadruków, wynikająca zarówno z potrzeb z jakimi spotykamy się podczas naszych działań, ale również z pasji związanej ze sportem i grafiką. Możliwości jakie daje nam sublimacja, to praktycznie ograniczone tylko przez kreatywność i wyobraźnię projekty.

Wspomniana technika nadruku to tak naprawdę proces kilkuetapowy, w którym od pomysłu poprzez projekt, osiągamy nadruk na planowanym podłożu. W naszej pracy skupiamy się na dwóch zasadniczych materiałach - odzieży tzw. "poilestrowej" oraz ceramice a dokładniej kubkach przeznaczonych do nadruku.

WIĘCEJ...KUBKI Z NADRUKIEM - SUBLIMACJA

Klimatyczna różnorodność pór roku w naszym kraju, niesie za sobą szczególne uwarunkowania w zakresie zapewnienia obowiązujących norm dotyczących zabezpieczenia pracowników, szczególnie podczas prac w okresie zimowym. Częstą przyczyną wypadków w tym czasie są nie tyle zaniedbania organizacyjne co niezabezpieczenie pracowników, lub nie korzystanie przez nich z zapewnionej odzieży ochronnej i innych szczególnych dla tego okresu środków ochronnych i profilaktycznych. Tczew, Malbork, Elbląg czy Gdańsk, nie ma takiej opcji by nasz rejon - województwo pomorskie ominął ten klimatyczny "śliski problem".

Przepisy Bhp zimą - odśnieżanie wymagania i obowiązkiNa poziom bezpieczeństwa i higieny pracy w każdym zakładzie kolosalny wpływ ma pracodawca oraz osoby kierujące pracownikami, dlatego też wynikające głównie z Kodeksu Pracy wymagania ciążą w dużej mierze na tych właśnie osobach. Ich wiedza oraz podejście do zagadnień związanych z bhp, ma tutaj znaczenie zasadnicze. Niebagatelną wartością jest również świadomość pracowników w tym zakresie, ich odpowiedzialność oraz konstruktywna wymiana informacji z pracodawcą o zagrożeniach pojawiających się na stanowisku pracy...

WIĘCEJ ...WYMAGANIA BHP W OKRESIE ZIMOWYM

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to bardzo ważny aspekt, praktycznie codziennie korzystamy z pojazdów lub uczestniczymy w ruchu drogowym jako rowerzyści lub piesi. Na szczególną uwagę w tym względzie zasługuje bierne bezpieczeństwo najmłodszych uczestników tej części naszego życia. Mądra i odpowiedzialna edukacja to najważniejsze z zadań jakie powinny być realizowane dla ochrony życia i zdrowia, w szczególności dzieci.

Nie mniej ważnym podnoszącym poziom bezpieczeństwa biernego, jest widoczne oznakowanie uczestników ruchu drogowego szczególnie pieszych i rowerzystów. Wraz z nowelizacją Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym z dniem 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy poruszający się po zmroku ma obowiązek posiadać elementy odblaskowe. Ten prosty zabieg podnosi widoczność pieszego dla kierowcy pojazdu z ok 20 metrów do około 150 metrów. To dużo, to dodatkowy czas dla kierowcy pojazdu na reakcję, czas który może uratować czyjeś życie...

WIĘCEJ ...KAMIZELKI OSTRZEGAWCZE DLA DZIECI

Letnia aura choć potrafi być kapryśna i pokrzyżować nieco plany urlopowe pod względem naszych oczekiwań co do pory roku, potrafi także dać się we znaki jeśli chodzi o komfort cieplny organizmu. Niejednokrotnie temperatury przekraczające 35 i więcej stopni potrafią być uciążliwe oraz powodować stany zagrażające naszemu zdrowiu, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach odnoszących się do rodzaju naszej aktywności, nie tylko zawodowej.

WIĘCEJ ...JAK PORADZIĆ SOBIE Z UPAŁEM ?

Aktywność fizyczna odgrywa w życiu każdego człowieka niebagatelną rolę, w szczególności jeśli chodzi o tzw. sporty całego życia. Bardzo ważnym jest, aby każdy człowiek posiadał wiedzę na temat korzyści jakie płyną z uprawiania amatorsko sportu oraz mógł doświadczyć wielu różnorodnych bodźców w tym zakresie w czasie swojego rozwoju. To mu umożliwia wybrać pasujący czy też odpowiadający predyspozycjom sport. Najistotniejszą rolę oprócz wzoru jaki powinni przekazywać rodzice swojemu dziecku ogrywa  szkoła i lekcje wychowania fizycznego. Niebagatelne znaczenie ma to również w klubach sportowych, gdzie jednolite oznaczenie to nie tylko forma doskonałej integracji ale również przynależności do grupy, tak ważnej dla młodych ludzi.

Nadruki na koszulkach Koszulki z nadrukiem

Zajęcia popularnego Wuefu, to dla większości uczniów jedna z atrakcyjniejszych form lekcyjnych, choć i zdarzają się osoby unikające tego przedmiotu "jak ognia". Odpowiedzi na pytanie dlaczego tak jest, można mnożyć, ważne aby działać w kierunku ukazującym młodym ludziom piękno sportu oraz nieprzecenione korzyści jakie daje dbanie o własny rozwój fizyczny...

WIĘCEJ ...KOSZULKI NA WYCHOWANIE FIZYCZNE

Utworzenie struktur bhp, szczególnie w małych zakładach pracy budzi niejednokrotnie wiele pytań. Czy potrzebuję zatrudniać behapowca ? Czy mogę zająć się tym sam ? Czy mnie w ogóle to dotyczy ? Z takimi i podobnymi pytaniami niejednokrotnie spotykamy się w naszej pracy, i postanowiliśmy jasno opisać ten temat, rozwiewając ewentualne wątpliwości. Zgodnie z nadrzędnym aktem prawnym jakim jest Kodeks Pracy (Dz. U. 1974 nr 24 poz. 141 ), obowiązek utworzenia w zakładzie pracy służby Bhp dotyczy wszystkich pracodawców. Kodeks Pracy precyzuje również w jakich formach służba ta może funkcjonować...

WIĘCEJ ...KTO POTRZEBUJE SŁUŻBY BHP ?

Nadruki to bardzo popularna a i zarazem ograniczona jedynie kreatywnością forma upominku, prezentu czy też gadżetu reklamowego. Oferowane przez nas usługi nadruków na odzieży roboczejsportowej oraz kubków postanowiliśmy rozszerzyć o okolicznościowe poduszki z nadrukiem.

 

Wykonywane przez nas zlecenia to najczęściej trzy rodzaje tzw. Jaśków o wymiarach:

WIĘCEJ ...PODUSZKA Z NADRUKIEM

Jedną z ofert naszych usług w zakresie reklamy i promocji Państwa Firmy, organizowanych ewentów lub upominków jest realizacja w pełni spersonalizowanych kubków. Nasze nadruki wykonujemy wysokiej jakości tuszami sublimacyjnymi na sprzęcie najwyższej klasy co zapewnia pełną powtarzalność wzoru oraz jego idealne odwzorowanie. Nie bez znaczenia jest również podłoże na którym nanosimy nadruk, nasze kubki to produkty wysokiej jakości, bez skaz, grube i idealnie białe.

Zapraszamy do współpracy.

tel. 605 - 116 - 147

Biuro Obsługi Firm PIO - MAR s.c.

Piotr Bucior & Marek Mróz

MŁODZIEŻ I PIERWSZA POMOC

Umiejętność prawidłowej reakcji na zagrożenie czyjegoś zdrowia lub życia, często zostaje sparaliżowana obawą o własne bezpieczeństwo, brakiem kompetencji czy wiedzy praktycznej. Wychodząc naprzeciw współpracy z młodzieżą przeprowadziliśmy szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie. Zajęcia poprowadziliśmy z podziałem na dwa etapy - wiedzę teoretyczną oraz zajęcia praktyczne.

Tematykę szkolenia oparliśmy o zagrożenia oraz urazy jakie najczęściej przytrafiają się młodym ludziom, szczególnie podczas gier sportowych, ale także o sytuacje na jakie mogą natrafić w życiu osobistym. Zranienia, złamania, omdlenia czy stany zaburzeń krążeniowo - oddechowych to jedne z treści jakie przekazaliśmy naszym podopiecznym. Stawiając na ciekawość oraz wyobraźnię naszych kursantów udało nam się przekazać młodym ludziom spory zastrzyk wiedzy i umiejętności w tym zakresie, doskonaląc nasze umiejętności w tej dziedzinie szkoleń. Wszyscy uczniowie otrzymali również certyfikaty udziału w szkoleniu.

Z Pozdrowieniem - Piotr Bucior & Marek Mróz

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok